Výzva pro dárce

Výzva pro přátele, kamarády a příznivce našeho Domova!

Informujeme Vás, že v sobotu dne 10. čercence 2021 došlo u nás k požáru technického objektu (skladů, hagienického zázemí a šaten u venkovního bazénu) . Naši klienti přišli o vybavení pracovních pomůcek na pracovní činnosti a aktivity a dále o veškerý zahradní nábytek na posezení a odpočinek na zahradě i vybavení pro údržbu zahrady.
 
Prosím, pomůžete? Můžete různě i po jednotlivých kusech. 😉🙂 Pomoc můžete finančně nebo materiálně.
Za vše předem moc děkujeme. 😊👏

Co by nám pomohlo?

Hrábě, lopaty, košťata, hrabla na sníh (pro zimní období)
Zahradní nábytek – židle, lehátka, lavičky
Sušák na prádlo
Slunečníky či zahradní altán na ochranu proti sluníčku
Venkovní koš či popelnice
Zahradní hadice
Solární (zahradní) sprcha
Zahradní gril na plyn
Sekačka na trávu
 

Kontakt pro materiální dar:

Mgr. Jana Petranová (ředitelka), petranova@icsso.cz, tel. 777 981 491

Číslo účtu pro finanční dar: 2001520031/6000 (PPF Banka)

 
Darovací smlouvu za předaný dar vystavíme. 😉
Díky! ❤️
 

Velikonoční mazance

Vážení přátelé a kamarádi,

bohužel ani letos se z důvodu vládních opatření pro Vás nepodaří uspořádat akci Velikonoční jarmark, což nás velmi mrzí. Proto jsme se rozhodli přijít pro Vás s nabídkou možného zakoupení si velikonočního mazance a výrobků (velikonoční dekorace) z našich aktivizačních dílen, jejichž nákupem podpoříte naši organizaci a přispějete na zkvalitňování péče o naše uživatele.

Objednávku mazanců přijímá do 19.3.2021 včetně paní Marie Rezková (vedoucí stravovacího úseku), e-mail: rezkova@icsso.cz.

Mazance pro Vás budou zabaleny a připraveny k prodeji a výdeji dne 1.4.2021 u prodejního okénka Zámecké kavárny.

Aktuální nabídku výrobků budeme průběžně přinášet zde na web stránkách a na Facebookových stránkách organizace. Proto průběžně stránky sledujte. 🙂

Děkujeme předem za Vaši podporu a těšíme se na Vaše objednávky. 😉

Očkování proti onemocnění Covid – 19

Informujeme Vás, že dne 24.1.2021 byla na pracovišti d.p. Roudný v souvislosti s 3. vlnou nákazy ukončena karanténa a od této doby nemáme nikoho z řad uživatelů ani zaměstnanců s pozitivitou onemocnění Covid – 19. Zaměstnance stále pravidelně testujeme, uživatele testujeme po návratu z domácího prostředí, nemocnice, při kontaktu s pozitivní osobou, při projevech příznaků onemocnění atd..

Dne 28.1.2021 bylo v naší organizaci zahájeno očkování proti onemocnění Covid vakcinou Pfizer. Aktuálně máme 1. dávkou proočkováno 74 zaměstnanců (cca 60% zaměstnanců z celkového počtu) a 128 uživatelů (cca 89% z celkového počtu). Pomalu se vracíme ke všem běžným činnostem a aktivitám, za což jsme moc rádi, a vyhlížíme radostnější a „svobodnější“ dny.

Zámecká kavárna

Oznamujeme, že jsme pro Vás opět otevřeli Zámeckou kavárnu. Jde to zatím jen přes výdejní okénko, ale i tak jsme za nás i za Vás moc rádi. 🙂 Otevřeno máme od pondělí do pátku v čase od 12,00 hod. do 16,00 hod. a o víkendu od 12,00 hod. do 17,00 hod.. Přijďte, vezměte sebou určitě i děti, protože v zámeckém parku si s nimi můžete z kopce zařádit na bobech či saních. 😉

Zákaz návštěv d.p. Roudný

Vážení,

na odloučeném pracovišti naší organizace d. p. Roudný se objevila nákaza onemocnění Covid – 19. Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí SčK se sídlem v Benešově byla na tomto pracovišti nařízena izolace a aktuálně vyhlášen zákaz návštěv od 12.1.2021 do 24.1.2021.

Situace je klidná, stabilizovaná, průběh onemocnění je mírný. Zaměstnanci i klienti jsou pravidelně testováni antigenními testy.

Na pracovišti Odlochovice nemáme žádnou osobu z řad klientů ani zaměstnanců s nákazou onemocnění Covid – 19 a pracujeme v běžném režimu poskytování sociálních služeb. I zde všichni zaměstnanci pravidelně prochází povinným testováním antigenními testy.

Děkuji všem za pochopení a přeji hezké dny.

Mgr. Jana Petranová, ředitelka

PF 2021

Do nového roku 2021 přejeme všem především zdraví a spokojenost. Ať  Vám světýlka radosti září každý den.

Ukončení karantény

Hezký den,
dovoluji si s radostí oznámit, že byla v naší organizaci v pátek dne 20.11.2020 zcela ukončena karanténa a povinná 10-ti denní izolace v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19.
Po opakovanném testování antigenními testy v tuto chvíli nemáme žádného klienta ani zaměstnace s pozitivitou onemocnění Covid a těšíme se všichni z plného zdraví. 😉😊
Klienti se od pondělí 23.11. plně vrátili do svých pracovních a volnočasových aktivit, zaměstnání a děti se vrátili zpět k výuce ve školách. 📚💁‍♀️📝😊
Od pondělí 23.11. se také „pomalu rozeběhly“ činnosti v aktivizačních dílnách a od úterý 24.11. přes výdejní okénko opět otevřeme Zámeckou kavárnu. 🍰☕️
 
Jsme moc rádi, že je vše bez velkých potíží za námi a těšíme se na čas adventu a Vánoc. 🎄🎁
Věříme, že si ho užijeme radostně a v plném zdraví. 🤩
 
Přeji krásné dny a mnoho zdraví i Vám všem. 😊
 
Mgr. Jana Petranová
ředitelka ICSS Odlochovice

Aktuality – onemocnění Covid-19

Dobrý den,
dovolte mi Vás informovat o situaci týkající se onemocnění Covid – 19 v naší organizaci.
Dne 10.11.2020 byla zcela ukončena karanténa (povinná 10 denní izolace) klientů a zaměstnanců sociální služby chráněné bydlení (CHB). Zároveň byla ukočena karanténa 2 domácností sociální služby domov pro osoby se zdravotním postižením (DOZP). Klienti i zaměstnanci jsou zpět v na svých pracovištích, zapojili se do svých běžných činností a aktivit a užívají příjemné podzimní dny. Dne 23.11.2020 klienti začnou opět navštěvovat třídu a vzdělávání ve škole Euroisnstitut.
 
Onemocnění Covid – 19 však bohužel nadále postupně „prochází“ naší organizací. Dne 10.11.2020 proběhlo další plošné testování 6 domácností sociální služby DOZP. Testováni PCR testy byli klienti (celkem 52 osob –  z toho 28 Covid+) i zaměstnanci (celkem 62 osob – z toho 20 Covid+), včetně zaměstnanců úseku údržby, zahrady a administrativy. Testování opět prokázalo přítomnost onemocnění Covid+, a proto tyto domácnosti byly uzavřeny do karantény, stejně tak do povinné 10 denní izolace odešli všichni pozitivně testovaní zaměstnanci. Ta by měla, nenastanou-li jiné okolnosti, pro všechny skončit nejpozději v neděli dne 22.11.2020. Zákonní zástupci klientů jsou bezodkladně o situaci informováni. Všechny pozitivně testované osoby jsou bezpříznakové, situace v organizaci je klidná a stabilizovaná.
 
Dne 12.11.2020 naše organizace obdržela antigenní testy pro zajištění povinného testování klientů a zaměstnanců. Testování antigenními testy bude zahájeno dne 13.11.2020 na pracovišti Roudný, kde dosud žádné tetsování neprobíhalo, jelikož k tomu nebyl žádný důvod a u žádné osoby dosud nebyl zjištěn objektivní příznak prokazující onemocnění.
 
Nadále jsme ve stálém kontaktu s ošetřujícími lékaři a s Hygienickou stanicí SčK se sídlem v Benešově. Situaci denně vyhodnocujeme a řešíme.
Všichni zaměstnanci používají respirátory FFP2, stejně tak i všichni klienti, kteří to zvládnou.
Zaměstnanci celou situaci zvládají velmi profesionálně, pracují klidně, vstřícně a zodpovědně. Zaslouží si skutečně velké poděkování.
 
Srdečně děkuji i všem studentům a lidem, kteří se nám rozhodli v této době pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Díky nim se nám daří zajistit bezproblémový chod celé organizace, ale např. i úklid parku a celkový úklid společných vnitřních i vnějších prostor tak, abychom se po skončení nutných opatření mohli soustředit s klienty na přípravu vánočních svátků a radostné prožití Vánoc.
 
V kontaktu samozřejmě zůstáváme s rodinami i opatrovníky, kterým děkujeme za pochopení, podporu a svěřenou důvěru v naší práci. Návštěvy nebo pobyty klientů v rodinách jsou možné za stanovených podmínek a vždy s použitím ochranných pomůcek. Návštěvy klientů umožňujeme jak na pracovišti Odlochovice tak i Roudný  ve vyhrazené místnosti pro návštěvy, která je vybavena kuchyňským koutem, místem pro odpočinek, pro podání stravy a sociálním zařízením. Každou návštěvu nebo pobyt klienta v rodině řešíme s rodinou individuálně a dle aktuální situace klienta.
 
Děkuji všem za podporu a přeji krásné podzimní dny.
 
Mgr. Jana Petranová
ředitelka ICSS Odlochovice

Onemocnění COVID-19 v ICSS Odlochovice

Dobrý den,
ráda bych Vás informovala o skutečnosti, že přes všechna možná nastavená hygienická a ochranná opatření i k nám do Odlochovic proniklo onemocnění COVID-19. Aktuálně máme 3 pozitivní klienty a 5 pozitivních zaměstnanců na pracovišti v Odlochovicích. Většina z nich nemá žádné nebo velmi mírné příznaky a cítí se dobře, což je velmi důležité.
Na pracovišti Roudný jsou stále všichni v pořádku, bez jakýchkoliv potíží a byla nastavena maximální ochranná opatření celého pracoviště.
Jsme ve stálém kontaktu s ošetřujícími lékaři a s Hygienickou stanicí SčK se sídlem v Benešově. Situaci denně vyhodnocujeme a řešíme.
Všichni zaměstnanci používají respirátory FFP2 a klienti, kteří to zvládnou, používají roušky.
Zaměstnanci celou situaci zvládají velmi profesionálně, pracují klidně, vstřícně a zodpovědně. Zaslouží si skutečně velké poděkování.
Děkuji i všem studentům a lidem, kteří se nám rozhodli v této době pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Díky nim se nám daří zajistit bezproblémový chod celé organizace. Díky!
 
V kontaktu samozřejmě zůstáváme s rodinami i opatrovníky, kterým děkujeme za pochopení, podporu a svěřenou důvěru v naší práci.
 
Uvědomuji si, že je to období nesmírně složité nejen pro nás zaměstnance, ale i pro všechny rodiny a blízké našich klientů a nejvíce pak pro naše klienty. Věřím však, že společnými silami vše zvládneme.
 
Děkuji všem za podporu a přeji krásné podzimní dny.
 
Mgr. Jana Petranová
ředitelka ICSS Odlochovice

Telefonní kontakt

Informujeme Vás, že pro komunikaci s námi jsme aktivovali nové telefonní mobilní číslo, na které nám můžete volat a být s námi ve spojení. Na níže uvedené číslo se dovoláte na úsek administrativy od pondělí do pátku v čase od 6,30 hod. do 15,30 hod., kde s Vámi ochotně vyřídí vše potřebné. V době nepřítomnosti můžete poslat SMS a my se Vám ozveme zpět.

 

Zde uvádíme i další telefonní čísla pro komunikaci s námi:

+420 770 135 199 – úsek administrativy (Po – Pá od 6,30 do 15,30)

+420 778 544 962 – zdravotní úsek (non-stop)

+420 733 342 503 – vila Mardžána č.p. 34 Roudný (non – stop)

 

Veškeré další kontakty ICSS Odlochovice najdete zde.